AKTUALITY-ZAJÍMAVOSTI

OBEC KYŠICE

Plzeňský kraj                                                                         Horní Náves 136 IČ 00258024                                                          330 01 Kyšice                                                                               Kyšice 18. dubna 2024

Vážený pane                                                            dovolujeme si Vás pozvat na společné setkání hostů oslav 79. výročí ukončení druhé světové války a následný pietní akt u Památníku příslušníkům Kombinovaného oddílu a Československé samostatné obrněné brigády.

Setkání se uskuteční 8. května 2024 od 14:00 hodin v salonku Hospody Pod Lípou, Náves 20, 330 01 Kyšice. Pietní akt proběhne od 15:00 hodin na Návsi v Kyšicích. Program pokračuje koncertem skupiny The Dixie Hot Licks od 16:15 hodin a přednáškou o Československé samostatné obrněné brigádě od 18:15 hodin.

Prosíme o sdělení, zda se vzpomínkové akce zúčastníte, na tel. 377 945 325 nebo na e-mail: obec@kysice.eu. Současně si Vás dovolujeme z důvodu sestavení kompletního časového harmonogramu akce požádat o sdělení, zda vystoupíte s projevem.

Těšíme se na setkání s Vámi                                                          Mgr. Martina Beranová

starostka obce

19. setkání dělostřelců z Terezína (21. ročník) Vážení bývalí příslušníci 1. dp, 1. rmo, 1. srmo, 16. sdo, 3. dz, hosté V sobotu 25. května 2024 se uskuteční již 19. setkání dělostřelců z Terezína (první setkání 2004, 2021 a 2022 Covid – nebylo) Místo: Parkhotel Terezín, Máchova 163 Terezín Zahájení: 15,00 hod Jste srdečně zváni☺ Jiří Podroužek jiri.podrouzek@post.cz 725 666 10

!!! Vycházka s prohlídkou městské zbrojnice dne 13. 3. 2024 (středa)   !!!

V diskuzi hodnocena vycházka jako přínosná, zajímavá a pohodová, řešen i termín další – v týdnu po 15. 4. 20

!!! POKUD BUDE ÚČAST OPĚT MALÁ BUDE NAPŘÍŠTĚ SNÍŽENA FINANČNÍ PODPORA!!!

1/příští výborová schůze 23.4.. ve 14,00,/čl.sch. dne  17.5.v 17,0

2/ P.Vodička- navrhnul a výbor schválil pohár-1/3 s gravírováním v dárkové krabičce za 130,- Kč+gravírování, odpovídá-Vodička-výbor odsouhlasil počet-50ks Po součinnosti s dodavatelem je výsledek takovýto(podklad pro jednání čl. schůze. Vygravírování 50 ks goblet 0,3l do 31.5.2024 není problém Cena za 1 ks goblet 0,3l v dárkové krabičce včetně věnování

3/VÝPIS                                                                                                                                                                       " ČESKÁ A SLOVENSKÁ OBEC DELOSTRELECKÁ- občianske združenie -so sídlom SR, ul. Sibírska č. 1608/4, 831 02 BRATISLAVA – 3, IČO: 42 185 611 bankové spojenie: SK53 8330 0000 0021 0180 8913 FIO Banka a. s.reg. č.: VVS/1-900/90-24415 na MV SR                                   V Senici dňa 18.02.2024                                                                                                                                                               Vážení priatelia delostrelci, nositelia vyznamenania Rad rytierov delostrelectva, rytieri delostrelectva, členovia ČASOD,

S predstihom Vás informujem a zdvorilo žiadam o jednu dôležitú súvislosť. Prerokovali sme aj otázky, ktoré sa týkajú uskutočnenia možno najdôležitejšej aktivity v roku 2025. Už som Vás informoval, že dňa 16.01.2024 sme rokovali v poľskom 35-tisícovom meste JASLO možnosť osadenia pamätnej mramorovej tabule (rozmery výška cca 150cm x 100cm) venovanej na počesť našim predchodcom, delostrelcom, ktorí sa preslávili práve v bojoch na tomto mieste v priebehu 2. svetovej vojny. Pamätnú tabuľu plánujeme slávnostne odhaliť o rok, presne v deň 80. výročia slávnej bitky pri meste JASLO, ktorej sa zúčastnili naši predchodcovia delostrelci 1. československého armádneho zboru.

Na rokovaní ČASOD dňa 12.02.2024 sme po osobných skúsenostiach dospeli k záveru, že pravdepodobne nebudeme schopní túto aktivitu financovať iba z prostriedkov platieb členského, ktoré máme v súčasnej dobe ako občianske združenie k dispozícii. Teda, v tejto súvislosti by som Vás chcel požiadať, či skôr poprosiť, či by sme boli schopní a ochotní financovanie výroby tejto pamätnej mramorovej tabule zvládnuť formou finančnej zbierky. Riešiť to formou dotácie z prostriedkov MO SR, MV SR, alebo MK SR je takmer nemožné a veľmi neisté. Byrokratická záťaž je natoľko vysiľujúca, že všetky úprimné snahy môžu vyjsť nazmar a výsledok – rozpačitý. Taktiež sponzorov a donátorov je primálo. Chceme Vás požiadať o spoluprácu, a aby ste nad týmto návrhom pouvažovali.

S priateľským pozdravom

ČESKÁ A SLOVENSKÁ OBEC DELOSTRELECKÁ                                                                                                  plk. v. v. Ing. Jozef KAVECKÝ, prezident  "